wróć do aktualności

Prawo medyczne - usługi

 

Adwokat do spraw błędów medycznych,  jest zawsze warty rozważenia. Sprawy te są bardzo złożone, często bardzo emocjonalne, związane z wizerunkiem człowiekaJedną ze specalizacji naszej kancelarii jest właśnie prawo medyczne. Mamy w naszym zespole prawników, którzy odbyli liczne szkolenia z tego zakresu, interesujących się prawem medycznym, procedurami medczynymi, błędami w sztuce lekarskiej, odszkodowaniami w takich sprawach, czy sprawami karnymi, w których to rozstrzygane są błędy medyczne, narażenie pacjentów na utratę zdrowia. Wieloletnie doświadczenie w takich sprawach, styczność z biegłymi pozwoliły zdobyć Naszej Kancelarii doświadczenie w tym temacie. Niestety są to sprawy, które często moga trwać po 5 a nawet 10 lat, dlatego warto powierzyć to prawnikowi.

Nasz zespół specjalizujący się w prawie medycznym składa się z: adw. Krzysztof Tumielewicz, adw. Marta Kowalińska i apl. adw Aleksandra Borowy.

Jeżeli Państwa prawa zostały naruszone, doszło do narażenia Państwa życia lub zdrowia z winy służby zdorwia, szpitala czy konkretnego lekarza. Zapraszamy na konsultacje z naszym zespołem.

Darmowe porady

Dla osób niezamożnych potrzebujących pomocy, zapraszamy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca do siedziby Naszej Kancelarii, względnie do siedziby hotelu Grand Focus Szczecin w Szczecinie, gdzie również raz  w miesiącu w ramach tzw. Punktu Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego, Nasza kancelaria, zaprasza na cyklicznie bezpłatną pomoec prawną dla społeczności lokalnej. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, w godzinach od 10 do 14 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu z Pania Aleksandrą Rębacz.

Telefony:
91 820 51 52
602 100 679
662 512 564

Program polega na zapewnieniu możliwości dostępu do wiedzy prawniczej bez konieczności ponoszenia przez te osoby wydatków.

 W sprawach medycznych przez lata działania kancelarii posiadamy doświadczenie, referencje. Wielokrotnie braliśmy udział w przesłuchaniach personelu medycznego, mieliśmy stycznośc z opiniami biegłych, aktami oskarżenia. Przez tyle lat udało nam się dla wielu naszych klientów wywalczyć, prawomocnie skazujące wyroki osób, które popełniły błąd. Czy zasądzenia nawiązek na rzecz Pokrzywdzonych, obowiązków naprawy szkody, zadośćuczynień. Wyrok karny, a następnie sąd cywilny i wiele spraw  zakończonych sukcesem.

Nasza praca będzie polegać na kompleksowej analizie Państwa dokumentacji medycznej dotyczącej zdarzenia, aby móc rozważyć najkorzystniejsze rozwiązania, dochodzenie odszkodowania, zadośćuczynienia, renty czy prowadzenia sprawy karnej jako pełnomocnik. W sprawie karnej, ustalenie czy został popełniony czyn zabroniony, jak powinien zostać prawnie zakwalfikiowany. W sprawach złożonych zaprosimy do współpracy niezależnych i doświadczonych lekarzy, którzy pomogą zapoznać się z dokumentacją medyczną, rozsjaśnią pojęcia stricte medyczne oraz wskaża ewentualne braki. Nasze działanie pomoże Państwu w ustaleniu osób winnyc, wyjaśnienie okoliczności sprawy, ustalenie osób pokrzywdzonych i rozmiarów szkody, a przede wszystkim pomożemy w zebraniu dowodów dla Sądu. 

Na przestrzeni lat zaufał nam, kilka tysięcy Klientów. To dzięki nim się rozwijamy i zdobywamy cenne doświadczenie, aby móc jeszcze lepiej Państwu pomagać.
Procujemy w kilkunastoosobsowym zespole, dzięki czemu mamy duży przekrój spraw, w tym medycznych, co pozwala nam wzbogacić nasze doświadczenie, obywać się z praktyką, aktualnymi stanowiskami sądów i organów ściagnia, w zakresie prawa medycznego, błędów lekarskich.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, względnie mailowego czy umówienia na wideo rozmowę.

Wynagrodzenie za pomoc prawną w sprawach medycznych jest ustalana indywidualnie podczas spotkania z adwokatem, Koszt konsultacji to średnio ok 300 zł brutto. Dla osób niezamożnych koszt konsultacji, po wcześniejszym umówieniu jest bezpłatny.

Reprezentujemy naszych Klientów w wielu sprawach, w tym legitymując się doświadczeniem w sprawach o odszkodowania za błędy mędczyczne.

Kancelaria Adwokacka Adwokata Krzysztofa Tumielewicza
Potrzebujesz pomocy prawnej?

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania i potrzebują porady prawnej, prosimy o kontakt z nami w celu umówienia wizyty.

Skontaktuj się z nami