wróć do aktualności

Do szczecińskiego sądu wpłynął prywatny akt oskarżenia przeciwko Markowi M. - znanemu w internecie jako Kruszwil. Sprawa dotyczy zdarzenia z 2. stycznia 2020 roku. Youtuber chciał nagrywać kolejny swój film w jednym ze sklepów "Społem" w Szczecinie, ale nie wyraziły na to zgody ekspedientki.

Reakcja pracownic sklepu spotkała się z agresywną odpowiedzią samego youtubera który w przekonaniu, że może "nagrywać co chce" - wygrażał, pokazywał obraźliwe gesty, a nawet uderzał w szyby sklepu. W obronie pracownic sklepu stanął 66-letni Edward N. - w efekcie czego został uderzony przez oskarżonego, upadł na ziemię tracąc przytomność. Po zdarzeniu starszy mężczyzna przez kilka kolejnych dni uskarżał się na ból głowy - nie zgłosił jednak sprawy na policji.

Starszy mężczyzna zmarł 9.maja.

- Znałem tego starszego człowieka. I wiem, że po tym zdarzeniu jego stan zdrowia radykalnie się pogorszył, po czym zmarł. To, że nie dało się udowodnić, że miało to związek z doznanymi obrażeniami, nie może oznaczać akceptacji dla braku reakcji organów ścigania - powiedział mec. Krzysztof Tumielewicz, pełnomocnik rodziny w rozmowie z serwisem Naszemiasto (Szczecin).

Dodał: - Jego śmierć była zaskoczeniem dla rodziny, bo stan zdrowia i dotychczasowy sposób życia w żaden sposób nie wskazywały na to by w jego organizmie działo się coś złego.

W działania sprzeciwiające się takim zachowaniom patotwórców włączył się także Ośodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania i potrzebują porady prawnej, prosimy o kontakt z nami w celu umówienia wizyty.

Skontaktuj się z nami