wróć do aktualności

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 maja 2012 r. odbył się już VI Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich.

W ramach naszej Kancelarii porad prawnych udzielali adwokat Krzysztof Tumielewicz oraz aplikant adwokacki Urszula Kuć. W sumie udzielono blisko dwudziestu osobom b e z p ł a t n y c h porad prawnych z zakresu między innymi:

prawa cywilnego, prawa karnego, prawa administracyjnego, ubezpieczeń społecznych i prawa rodzinnego. Zainteresowani pytali: jak podwyższyć alimenty, o prawa i obowiązki podejrzanych, jak ustanowić kuratora dla osoby częściowo ubezwłasnowolnionej, jak uzyskać świadczenia emerytalne itp. Stawiła się również przedstawiciel grupy osób, którym nie wypłacono wynagrodzenia, pomimo wykonania pracy. Kancelaria pomogła opracować wezwanie do zapłaty oraz zadeklarowała dalszą bezpłatną pomoc w dochodzeniu roszczeń w tym również reprezentację w ramach ewentualnego postępowania karnego.

Zapraszamy na kolejne edycje Dni Bezpłatnych Porad Adwokackich. Odsyłamy również do Programu Bezpłatnych Porad Prawnych naszej Kancelarii - w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Zachęcamy do korzystania z usług adwokackich. Proszę pamiętać, że nieznajomość prawa szkodzi (z łać. ignorantia iuris nocet) to jedna z podstawowych zasad prawa, wywodząca się jeszcze z prawa rzymskiego. Zgodnie z nią, nie można zasłaniać się nieznajomością normy prawnej. W praktyce oznacza to, że nikt nie może podnosić, iż zachował się niezgodnie z normą dlatego, że nie wiedział o jej istnieniu. Niejednokrotnie godzina spędzona w Kancelarii Adwokackiej może Państwu zaoszczędzić wiele stresów i pieniędzy.

z pozdrowieniami
Zespół Kancelarii Adwokackiej

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania i potrzebują porady prawnej, prosimy o kontakt z nami w celu umówienia wizyty.

Skontaktuj się z nami