wróć do zakresu usług

Sprawy o rozwód, sprawy o separacje, sprawy o podział majątku

Sprawy o rozwód, sprawy o separacje, sprawy o podział majątku

Kancelaria Adwokacka adwokat Krzysztof Tumielewicz prowadzimy sprawy o rozwód, separacje. Wychodzimy naprzeciw wszystkim tym osobom, które muszą zmierzyć się z rozstaniem, separacją czy rozwodem.

Po pierwsze, zapraszamy na spotkanie – na którym wytłumaczymy z czym wiąże się rozwód, separacja, rozdzielność majątkowa, podział majątku, ustalenie opieki nad dziećmi. Pomożemy w ustaleniu kontaktów z dziećmi, kosztów utrzymania rodziny, alimentów. Podejmiemy próbę wypracowania ugodowego rozwiązania wszystkich tych spraw. Jeśli będzie takie Państwa życzenie zawalczymy o rozwód z winy, ustalenie uczciwych zasad opieki nad dziećmi (opieka naprzemienna). Jeśli będzie taka potrzeba pomożemy w egzekucji kontaktów z dziećmi (egzekucja kontaktów), czy w sprawach z zakresu tzw. Konwencji Haskiej. Posiadamy w tym zakresie duże doświadczenie. Nie mianujemy się "specjalistami od spraw rodzinnych". Po prostu je prowadzimy, i posiadamy doświadczenie w obsłudze tych spraw. Dzięki zgranemu zespołowi adwokatów, radców prawnych, i aplikantów do tych zawodów (prawników, którzy ukończyli studia prawnicze), posiadamy w stałym biegu po kilkadziesiąt takich spraw. Co pozwala Nam być na bieżąco, w zakresie rzeczywistej lini orzeczniczej Sądów, zwłaszcza Sądów Apelacji Szczecińskiej.

W Naszej Kancelarii uzyskacie Państwo rzeczowej oceny Państwa sytuacji. Tego, jak może potoczyć się Państwa sprawa, by nie zdecydować się (kiedy jest to nieracjonalne, lub skazane na przegarną) na wieloletni proces o rozwód z winy, kiedy szanse na jej uzyskanie są znikome. Postaramy się Państwu rzetelnie ocenić stan faktyczny sprawy. Dysponujemy (Portal sądowy) dostępem do kilku tysięcy własnych spraw, w których zawarte są orzeczenia Sądów, w przedmiocie orzekania o rozwód (wyroki wraz z pisemnymi uzasadnieniami), o alimenty, w przedmiocie kosztów utrzymania rodziny, kontaktów z dziećmi, w przedmiocie zabezpieczenia kontaktów. Określenia sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej. Powiemy Państwu jak na takie zagadnienia zapatrują się Sądy. Jakie wydają w tego typu sprawach orzeczenia.

Możemy opowiedzieć Państwu kiedy jest szansa na wysokie alimenty (bo mamy sprawy w których były one orzekane od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych). Kiedy ojciec ma realną szansę na przejęcie opieki nad dziećmi (bo mamy takich Klientów, i takie sprawy). Kiedy warto powalczyć o rozwód z tzw. wyłącznej winy, a kiedy nie ma to żadnego sensu. Kiedy warto spróbować podzielić majątek – przy okazji sprawy rozwodowej. Jak załatwić kwestię rozliczenia wspólnego kredytu, nakładów (rozliczenie nakładów). Czy nawet powalczyć o rozliczenie majątku – który formalnie jest na jednego partnera , zaś strony wspólnie go gromadziły.

Na życzenie zapewniamy pomoc psychologa, czy mediatora. Szczerze mówimy jak wygląda sprawa o rozwód, czy warto walczyć o winę w rozkładzie pożycia (kiedy warto walczyć), z czym to się wiąże, jakie daje możliwości.

Wytłumaczymy Państwu – jakie są formalne przesłanki rozwodu, kiedy Sąd nie da rozwodu, czym jest rozwód, czym wina rozkładu pożycia. Jak wygląda kwestia nazwiska po rozwodzie.


Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu spraw o uznanie rozwodu zagranicznego, o orzeczenie separacji – zamiast rozwodu. Wytłumaczymy jaka jest różnica między rozwodem, a separacją. Kiedy zdecydować się na rozwód, a kiedy na separację. Jakie są tego plusy / minusy. Jakie są skutki rozwodu.

Pracujemy zespołowo. Staramy się zapewnić kompleksową i profesjonalną pomoc prawną. W ramach Naszej Kancelarii Adwokackiej pracują adwokaci z dużym doświadczeniem w sprawach o rozwód, separacje, podział majątku, rozdzielność majątkową, czy sprawach karnych związanych z rozstaniem, w tym znęcaniem nad członkami rodziny, czy nie alimentacją, inne.

Mamy w stałym biegu kilkadziesiąt spraw o rozwód, separacje, podział majątku czy ustanowienie rozdzielności majątkowej, w tym z datą wstecz (rozdzielność majątkowa z datą wstecz).

W ramach obsługi prawnej w zakresie podziału majątku – zapewnimy Państwu konsultacje podatkowe, ustalenie składu majątku wspólnego, zabezpieczenie majątku przed wyprowadzeniem, wycenę majątku.
Współpracujemy z psychologami, w tym psychologami dziecięcymi. Psycholog Dziecięcy, pomoże przeprowadzić przez rozwód dzieci. Ułatwi zrozumieć dzieciom co dzieje się w rodzinie. Na życzenie sporządzi opinie do Sądu w zakresie sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej, ustalenia kontaktów rodziców z dziećmi.

Pomożemy przy podjęciu próby wypracowania Planu wychowawczego.
Podejmiemy negocjacje w celu podjęcia próby wypracowania kompleksowej ugody – którą zawsze warto brać pod uwagę przy rozwodzie.

Jeśli będzie taka potrzeba, jeśli charakter sprawy będzie tego wymagał – stale współpracujemy z detektywami, profesjonalnymi Biurami Detektywistycznymi, licencjonowanymi detektywami, którzy pomogą zebrać dowody zdrady współmałżonka, ustalą majątek, sporządzą pisemny Raport detektywistyczny.

Działamy głownie na terenie zachodniej Polski, Szczecina, Gorzowa Wlkp., ale również, na życzenie Naszych Klientów, na terenie całej Polski.

www.adwokaciszczecin.pl